Jak szybko nauczyć się jeździć na snowboardzie?

Rozpoczęcie jazdy na snowboardzie może początkowo wydawać się trudnym zadaniem. Jednak kiedy już zaczniesz naukę i zastosujesz się do kilku prostych wskazówek, cały proces powinien przebiec dużo szybciej, niż mogłoby się wydawać. W tym artykule przedstawimy kilka najważniejszych porad dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze snowboardem i podpowiemy, jak szybko nauczyć się jeździć na desce snowboardowej.

1. Weź profesjonalną lekcję

Nawet jeśli to tylko jedna lekcja, czas spędzony z profesjonalnym instruktorem pozwoli Ci lepiej opanować najważniejsze techniki jazdy na snowboardzie. Instruktor pokaże Ci prawidłowo, jak jeździć na snowboardzie, dzięki czemu nabierzesz więcej pewności siebie. Lekcje jazdy dadzą Ci niezliczoną ilość korzyści. Jeśli planujesz spędzić 10 dni w górach w tym sezonie, zamiast tego spędź tam 9 dni, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na lekcję jazdy – nie pożałujesz.

Rozpoczynając naukę jazdy na snowboardzie, wiele osób nie wie, od czego zacząć. Właśnie dlatego warto zdecydować się na lekcje z instruktorem. Dobry nauczyciel pomoże Ci przyswoić najważniejszą wiedzę dotyczącą jazdy, prawidłowej postury oraz sposobów radzenia sobie z różnymi problemami. Dzięki temu nawet już po pierwszej lekcji zauważysz poprawę.

Czego nauczysz się podczas lekcji snowboardu?

  • Jazda właściwą techniką od samego początku (jest to niezmiernie ważne).
  • Natychmiast dowiesz się, co robisz dobrze, a co wymaga poprawy.
  • Zasad bezpieczeństwa

2. Zginaj i prostuj kolana podczas jazdy

Jeśli zastanawiasz się, jak jeździć na desce snowboardowej, jednym z bardzo ważnych elementów techniki jazdy jest uginanie i prostowanie kolan podczas jazdy. Niestety, ale często zdarza się, że początkujący snowboardziści nie zginają kolan i jeżdżą w jednej pozycji, przez co gorzej wychodzi im pokonywanie zakrętów. Uginając kolana podczas jazdy (jednak nie należy mylić tego z przysiadem!), znacznie skuteczniej pokonasz wszelkie nierówności i zyskasz większą pewność w poruszaniu się po stoku.

Już od pierwszych godzin spędzonych na desce snowboardowej powinno się zwracać uwagę na prawidłową technikę jazdy. Na samym początku najlepiej udać się na zajęcia z instruktorem, dzięki czemu mamy gwarancję bezpieczeństwa i pewność,że nowe elementy jazdy będą wykonywane prawidłowo. Należy pamiętać , że dużo łatwiej nauczyć się czegoś prawidłowo niż później korygować złe nawyki.

3. Praktyka czyni mistrza

To banał, ale im więcej czasu spędzisz na śniegu, tym szybciej staniesz się lepszy w jeździe na snowboardzie. Według badań potrzeba około tysiąca godzin (równowartość 6 miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy), aby stać się dobrym w czymś, i 10 000 godzin (3 lata), aby zostać profesjonalistą. Jak widać, jest to ogromne poświęcenie, jednak jeśli chcesz wiedzieć, jak nauczyć się jeździć na snowboardzie, oraz chcesz szybko stać się w tym dobry, nie będzie problemu z godzinami! Po prostu skup się na praktyce, a reszta przyjdzie sama.

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie szybkiego progresu w jeździe na snowboardzie jest wzięcie udziału w szkoleniu indywidualnym lub grupowy. Dzięki zajęciom z instruktorem poznamy wszystkie prawidłowe techniki jazdy, dodatkowo nauczyciel zwróci uwagę na najmniejsze popełniane błędy dzięki czemu nauka jazdy na snowboardzie przyjdzie z łatwością. Jeżeli chcesz zacząć przygodę ze snowboardem albo ulepszyć swoją technikę zajrzyj na ofertę szkoleń na naszej stronie. Licencjonowana szkoła snowboardowa z całosezonową siedzibą w Mariilevie 1400 oraz Paso Tonale.

4. Zainwestuj w odpowiedni i wygodny sprzęt

Zakup własnego sprzętu może być świetnym sposobem na podniesienie swoich umiejętności jazdy na snowboardzie. Twoja deska, wiązania i buty to trzy podstawowe elementy zestawu, a znalezienie odpowiedniego sprzętu pozwoli Ci udoskonalić styl jazdy. Równie ważne jest wyposażenie ochronne (bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas jazdy!). Wybrane ubranie pomoże Ci określić Twój styl i sprawi, że będziesz odpowiednio chroniony przed możliwymi wypadkami.

Deska, buty, wiązania

Istnieją trzy podstawowe elementy kompletnego zestawu snowboardowego: buty, wiązania i sam snowboard. Każdy z tych trzech zasadniczych elementów wyposażenia pomoże Ci nauczyć się, jak jeździć na snowboardzie, oraz wpłynie na sposób i komfort jazdy, jej płynność i ogólną zabawę na stoku. Wybór odpowiedniego snowboardu jest trudnym zadaniem, dlatego nigdy nie spiesz się z kupowaniem sprzętu. Jako początkujący musisz upewnić się, że sprzęt będzie odpowiedni do Twoich potrzeb. Sprzęt snowboardowy nie należy do najtańszych, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany. Kiedy już będziesz wiedział, czego dokładnie szukasz, rozejrzyj się za rabatami. Wiele interesujących promocji znajdziesz w sklepie internetowym Rossignol-Outlet.pl.